72 dpi

To, co niskiej jakości, zostanie z nami najdłużej.


Michał Szufla, równolatek centrum handlowego SASPOL S.A. (oboje ur. 1994), wykorzystał jego opustoszałe przestrzenie do wizualizacji swej silnej fascynacji sztucznymi kwiatami. Złożone przez niego kompozycje zielnikowe, choć interpretowane dość swobodnie, trzymały się zasady, że roślinki trzeba w pierwszej kolejności porządnie ususzyć.

O warstwę muzyczną zadbał Wolfgang Talkum, tworząc utwory za pomocą aplikacji serwisów streamingowych, które poddawały właściwości dźwięku przypadkowej kompresji.

Michał Szufla i Sandra Mikołajczyk

72dpi72dpi72dpi72dpi72dpi72dpi72dpi72dpi

Michał Szufla – absolwent Architektury tekstyliów na Politechnice Łódzkiej, obecnie student Fotografii i multimediów na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Pokazywał swoje prace na wystawach organizowanych przez Galerię Czynną (z projektami: @szmatrix w 2017 oraz 72dpi w 2018) i Galerię WY (Zerwane więzi, 2019). Laureat Konkursu im. Władysława Strzemińskiego w kategorii Sztuki Piękne za rok 2020. Uczestnik wystaw Trudna miłość oraz Części Wspólne, towarzyszących Fotofestiwalowi w latach 2021 i 2022.


Sandra Mikołajczyk – graficzka i fotografka, ukrywająca się pod pseudonimami Sygur i Wolfgang Talkum; projektantka okładek albumów muzycznych i plakatów. Współpracowała między innymi z festiwalem Domoffon. Założycielka projektu modowego @szmatrix.

72 dpi